Son Peygamber Çocuk Logo

Lütfen Bekleyiniz...

Peygamberimiz; “Yemeğin bereketi, yemekten önce elleri, yemekten sonra da elleri ve ağzı yıkamaktır” demiştir. Sevgili Peygamberimiz'in bu güzel davranışını örnek alarak, yemekten önce ve sonra ellerimizi güzelce yıkamaya ne dersiniz? Yemeğe başlarken besmele (Bismillahirrahmanirrahim) çekmeyi unutmuyorsunuz değil mi?

Tek başımıza değil, ailemizle birlikte yemek yememiz ne güzel olur. Ayrıca Peygamberimiz de ailemizle birlikte yenilen yemeğin çok bereketli olduğunu söylemiştir. Yemek yerken tabağımıza yiyebileceğimiz kadar yemek alalım. Bir lokma ekmeği dahi çöpe atmayalım. Yoksa yiyecek bulamayan ve karnını doyuramayan kardeşlerimize haksızlık etmiş oluruz. “Onu yemem, bunu sevmem… “ diyerek yemekleri itip kakıyor musunuz? Oysa Allah bütün yiyecekleri bizler için yaratmıştır. Her birinin kokusu, şekli, renkleri farklı farklıdır. Aferin size! Yemeğinizi bitirdiniz…

Şimdi de “Elhamdülillah” diyerek, Rabb'imize teşekkür edelim. Dünyadaki tüm kardeşlerimizin de karınlarını güzelce doyurmaları için dua edelim!